مديريت انبار ، قطعات يدکي و محصول يکي از مهمترين وظايف هر شرکت جهت پيشبرد اهداف تجاري و صنعتي و همينطور حفاظت از اموال فيزيکي مجموعه مي باشد ، سيستم جامع انبار سون سافت امکان انجام اين مهم به همراه کنترل انبار شعب و نمايندگي ها را ميسر مي سازد.

ادامه مطلب: سیستم قطعات و مدیریت انبار

 

درسال 1380 طراحي اين سيستم با مشارکت تيم فني و کارشناسان خبره خدمات پس از فروش آغاز گرديد و شرکت ، پيوسته در حال ارتقاء و افزايش امکانات آن مي باشد . انجام فرايندهاي اصلي مجموعه هاي خودرو سازي و يا وارد کننده خودرو در زمينه خدمات پس از فروش و گارانتي ، کنترل  و مديريت هاي فعاليت هاي مرتبط از بارزترين ويژگي هاي اين نرم افزار مي باشد و بهره برداري از آن در اکثر مجموعه هاي خودرويي کشور ، تاييدي بر قابليت ها و اعتماد به اين محصول مي باشد.

ادامه مطلب: سیستم خدمات پس از فروش ویژه صنعت خودرو

 

اين سيستم با نگرشي حرفه اي به ارايه خدمات پس از فروش و گارانتي مبتني بر قوانين و قواعد مجموعه هاي خدماتي و توليدي طراحي شده است و امکان کنترل و مديريت فرايندهاي اصلي در اين زمينه را به استفاده کنندگان ارايه مي نمايد ، بديهي است برخي تغييرات در زمان راه اندازي سيستم ، جهت اختصاصي سازي براي هر صنعت خاص صورت خواهد پذيرفت.

ادامه مطلب: خدمات پس از فروش صنایع عمومی

 

انجام امور بازرگاني و ثبت وقايع و نگهداري مدارک و مستندات ، جهت پيگيري امور خريد و فروش از اساسي ترين نياز هاي واحد بازرگاني و سفارشات هر مجموعه مي باشد ، ضمن اينکه سيستم نرم افزاري ، در اين بخش مي تواند به امور مديريتي و انجام پيش بيني ها در ميزان و نحوه سفارشات ،کمک قابل توجهي نمايد.

ادامه مطلب: (Commerce) بازرگانی

با توجه به رشد صنعت خودرو و تعدد درخواست مشتريان در زمينه خريد خودرو با مدل ها ،  تيپ ها و آپشن هاي مختلف و با درنظر گرفتن انواع روش هاي فروش ، مديريت و کنترل فعاليت هاي اين بخش ، تنها با يک نرم افزار جامع امکان پذير است که نيازمندي هاي روزانه و مديريتي را در سطح شرکت و نمايندگي ها و شعب ، پاسخگو باشد.

ادامه مطلب: (Sales System) فروش خودرویی

 

آموزش صحيح با اثربخشي مناسب در سازمان ها و شرکت هايي که نيروي انساني محور فعاليت آنها مي باشد ، بدون بهره گيري از يک سيستم نرم افزاري مناسب ، امکان پذير نمي باشد ، اين سيستم کمک مناسبي جهت انجام گروه بندي ، نيازسنجي و اثربخشي در حين و پايان آموزش ، مي نمايد و در تعالي و رشد علمي و فني سازمان نقش مهمي خواهد داشت.

ادامه مطلب: (Traning) آموزش

 

استفاده از ابزار و امکانات ارتباطي جهت اطلاع رساني به مشتريان و همچنين ورود و دريافت اطلاعات توسط سخت افزارهاي خاص به/از سيستم از جمله مواردي است که باعث رشد استفاده صحيح از يک سيستم نرم افزاري مي گردد ، لذا با توجه به کاربرد هر يک از ماژول ها و بخش هاي سيستم ، مي توان از اين روش ها و ابزارها بهره برد.

ادامه مطلب: (E-Care) امکانات ارتباطی الکترونیکی

 

 

برقراري ارتباط مناسب و بهينه با مشتريان و پاسخگويي به نياز آنها به عنوان سرمايه اصلي يک مجموعه تجاري ، توليدي و يا خدماتي ، از  اصول پايداري شرکت در صحنه تجارت و بازار مي باشد. لذا ارايه سرويس مناسب و راهکاري سيستمي و نرم افزاري ،منجر به ارتقاي سطح و کيفيت خدمات رساني در اين بخش ، خواهد شد.

ادامه مطلب: (CRM) مدیریت ارتباط با مشتریان
Scroll to top